Frakční a operační laser CO2 COSCAN

Frakční a operační laser CO2 COSCAN je lékařský výkonový laser.

Odstranění nezhoubných projevů CO2 laserem

CO2 laser je vysokovýkonný laser, který pracuje na principu selektivní fototermolýzy – cílené destrukce tkáně teplem. Umožňuje šetrně odstraňovat nezhoubná znamínka a kožní výrůstky postupným „odpařením“ projevů. Při zákroku téměř nedochází ke krvácení ložiska. Zákrok trvá několik minut podle velikosti projevu. Po zákroku zůstává suchý stroupek, který je možné krýt make-upem, odloučí se do 7 – 10 dní. Výhodou je velmi nenápadná jizva těsně po zhojení, která většinou během 2 - 3 měsíců zcela zmizí.

Odstranění vrásek a zpevnění pleti obličeje frakcionovaným CO2 laserem - VÝRAZNÝ EFEKT OMLAZENÍ

CO2 laser COSCAN

Pomocí frakčního CO2 laseru provádíme antiaging - plošné omlazení pokožky, obličeje krku, dekoltu, hřbetů rukou, které má dlouhodobé trvání (non-ablativní), vyhlazení jizviček, odstranění stařeckých skvrn a některých druhů hyperpimentací v obličeji a hřbetech rukou.

 

Provedení výkonu je ambulantní zákrok, pacient se již druhý den vrací k běžnému životu.

Frakce CO2 je vhodná i na zlepšení pleti s většími póry. Technologie frakcionovaného CO2 laseru umožňuje zavedení mikroskopických sloupců energie CO2 laseru (10 600 nm) přes kožní bariéru těsně vedle sebe (tzv. „razítkovací technologie“). Dojde k tepelnému poškození 20% kožního povrchu a zbylých 80% nepoškozené kůže usnadňuje hojení a remodelaci kolagenních vláken. Hned po prvním ošetření se zlepší kvalita a pevnost pleti, vyhladí se její povrch, blednou či vymizí hnědavé pigmentace. Pleť se zlepšuje další 3 měsíce po zákroku.

 

Výhodou tohoto zákroku je mnohem rychlejší hojení a menší výskyt možných nežádoucích účinků. Zákrok se provádí v lokálním znecitlivění kůže Emla krémem aplikovaným cca na 1 hod před ošetřením. Těsně po zákroku je kůže zarudlá, může být i mírně oteklá. Tyto projevy odeznívají do 1-2 dní, poté postupně dojde k hojení a odlupovaní drobný stroupků, obvykle 5-7 dní. V této fáze již lze použít krycí make up.